athletics-pull-container record

athletics-pull-container master

athletics-pull-container team

Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Stoneleigh Burnam School
Stoneleigh Burnam School Details Win 3-0 (25-8, 25-11, 25-18)
vs.
Wilbraham & Monson Academy
Wilbraham & Monson Academy Details Win 3-0 (25-12, 25-12, 25-12)
vs.
Greenwich Academy
Choate Rosemary Hall Details Loss 0-3 (18-25, 15-25, 28-30)
vs.
Loomis Chaffee
Northfield Mount Hermon Details Loss 0-3 Loss (22 -25, 21 - 25, 21 - 25)
vs.
Hotchkiss School
Northfield Mount Hermon Details Win 3-2 (25-21, 25-19, 19-25, 25-27, 15-13)
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Win 3-0 (25-17, 25-18, 25-16)
vs.
St. Pauls School
St. Pauls School Details Loss 0-3 (14-25, 14-25, 24-26)
vs.
Berkshire School
Northfield Mount Hermon Details Win 3-0
vs.
Taft School
Taft School Details Loss 0-3
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Loss 1-3 (13-25, 23-25, 25-17, 17-25)
vs.
Phillips Exeter Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 3-1
vs.
Phillips Academy Andover
Northfield Mount Hermon Details
vs.
Miss Porter's School
Miss Porter's School Details
vs.
Choate Rosemary Hall
Choate Rosemary Hall Details
vs.
Williston Northampton School
Williston Northampton School Details
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Details
vs.
Deerfield Academy
Northfield Mount Hermon Details
vs.
Cushing Academy
Northfield Mount Hermon Details
vs.
Loomis Chaffee
Loomis Chaffee Details
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Wilbraham & Monson Academy
Wilbraham & Monson Academy Details Win 2-0 (25-11, 25-11)
vs.
Stoneleigh-Burnham School
Stoneleigh-Burnham School Details Win 2-0 (25-9, 25-15)
vs.
Loomis Chaffee
Northfield Mount Hermon Details Win 3-1 (19-25, 28-26, 25-17, 25-13)
vs.
Hotchkiss School
Northfield Mount Hermon Details Loss 2-3 (17-25, 25-21, 11-25, 25-23, 18-20)
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Win 3-0 (25-10, 25-17, 25-10)
vs.
St. Pauls School
St. Pauls School Details Loss 1-2 (18-25, 25-16, 22-25)
vs.
Berkshire School
Northfield Mount Hermon Details Win 3-1 (25-21, 25-13, 23-25, 25-18)
vs.
Taft School
Taft School Details Loss 0-3 (14-25, 16-25, 13-25)
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Win 3-1
vs.
Phillips Exeter Academy
Northfield Mount Hermon Details Loss 0-3 (23-25, 19-25, 22-25)
vs.
Cancelled, Eagle Hill School
Northfield Mount Hermon Details Cancelled
vs.
Phillips Academy Andover
Northfield Mount Hermon Details
vs.
Eagle Hill School
Northfield Mount Hermon Details
vs.
Choate Rosemary Hall
Choate Rosemary Hall Details
vs.
Williston Northampton School
Williston Northampton School Details
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Details
vs.
Deerfield Academy
Northfield Mount Hermon Details
vs.
Cushing Academy
Northfield Mount Hermon Details
vs.
Loomis Chaffee
Loomis Chaffee Details
# Name Position Class Hometown
3 Maya Yamamoto Outside, Opposite/setter 2022 Tokyo
5 Olivia "Hadyn" Phillips Defensive specialist, libero 2021 Tokyo
6 Jessica "Jess" Heist Middle 2021 Eads, TN
7 Sahara Abizaid (captain) Outside 2019 Accord, NY
8 Alessandra Schianchi Opposite 2019 Milan
10 Thuyen "Angie" Tran Defensive specialist, libero 2020 Ho Chi Minh City
16 Oyku "Maya" Nayman Opposite, Setter 2019 Istanbul
17 Yuxuan "Betty" Zhang Opposite, Outside 2021 Beijing
18 Breese Burlingame Middle, Outside 2022 Johnson City, NY
19 Ashlin Spitzer Middle 2021 Telluride, CO
20 Orla Schwarz Outside 2020 Brookline, MA
23 Leah Leslie Defensive Specialist, Outside 2019 Kathmandu
29 Siobhan Moore (captain) Setter 2019 Leyden, MA
# Name Position Class Hometown
2 Katelyn Fecteau Outside/Defense 2021 Dhahran
4 Elsie Rogers Middle/Outside 2022 Saint Helena, CA
5 Jennie Young Middle/Outside 2020 Jakarta
7 Shenhan "Cecilia" Qiu Defensive Specialist 2022 Shanghai
8 Zara Peh Middle 2020 Hong Kong
10 Naomi Lam Defensive Specialist 2021 Houston, TX
12 Risa "Lisa" Takeuchi Outside/Defense 2019 Nagoya, Aichi
13 Laurel Milacci Defense/Outside 2022 New York, NY
14 Emaline Relyea-Strawn Setter 2021 Mount Hermon, MA
15 Ruthie Davis Outside/Defense 2021 Greenfield, MA
16 Jungwon "Isabella" Baek Outside/Defense 2022 Daegu
18 Madeleine Yang Outside/Defense 2021 Old Westbury, NY
24 Oghenemine "Mine" Okoloko Middle 2019 Lagos
25 Juliana "Jules" Herbert Middle/Outside 2022 Orange, MA