athletics-pull-container record

athletics-pull-container master

athletics-pull-container team

Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Canceled, Williston Northampton School
Northfield Mount Hermon Details Canceled
vs.
Choate Rosemary Hall
Northfield Mount Hermon Details Loss 2-7
vs.
St. Pauls School
St. Pauls School Details Win 5-4
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Details Loss 0-8
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Win 9-0
vs.
Miss Porter's School
Miss Porter's School Details Win 7-2
vs.
Canceled, The Berkshire School
Northfield Mount Hermon Details Canceled
vs.
Kimball Union Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 7-2
vs.
Worcester Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 9-0
vs.
Williston Northampton School
Williston Northampton School Details
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Loss 0-9
vs.
Cancelled, Suffield Academy
Northfield Mount Hermon Details Cancelled
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Canceled, Bement School
Northfield Mount Hermon Details Canceled
vs.
Cancelled, Winchendon School
Winchendon School Details Cancelled
vs.
St. Pauls School
St. Pauls School Details Win 12-8
vs.
Cancelled, Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Details Loss 0-8
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Win 8-0
vs.
Kimball Union Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 9-0
vs.
Cancelled, Winchendon School
Northfield Mount Hermon Details Cancelled
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Win 4-3
vs.
Williston Northampton School
Northfield Mount Hermon Details Win 7-0
vs.
Eagle Hill School
Northfield Mount Hermon Details Win 8-0
vs.
Vermont Academy
Northfield Mount Hermon Details Loss 1-8
vs.
Cancelled, Suffield Academy
Northfield Mount Hermon Details Cancelled
vs.
Canceled, Eagle Hill School
Eagle Hill School Details Canceled
# Name Position Class Hometown
Anita Bezbogina 2018 Krasnodar
Lila Flynn (captain) 2018 Dummerston, VT
Dameli Kaliyeva (captain) 2018 Almaty
Sofiia "Sonya" Mishalova 2019 Dnipro
Zara Peh 2020 Hong Kong
Junrong "Laura" Wu 2020 Loudi
Mona Zhang 2019 Amherst, MA
Name Position Class Hometown
Melissa Alexander 2018 Bellingham, MA
Aruzhan Bektemirova 2020 Almaty
Kamila Bergaliyeva 2020 Almaty
Sonya Green 2018 Nazareth, PA
Meghan Kulkarni 2018 Boston, MA
Yeoryung "Grace" Lee 2020 Gyeonggi-do
Eva Markham 2021 Plainfield, MA
Emily McAllister 2020 New York, NY
Anna Nefedenkova 2018 Moscow
Minyoung "Stella" Park 2020 Pomfret, CT
Emilia Seaver 2021 Charlemont, MA