athletics-pull-container record

athletics-pull-container master

athletics-pull-container team

Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Williston Northampton School, Deerfield Academy, Vermont Academy
Deerfield Academy Details Win 2 - 0
vs.
Milton Academy
Lawrence Academy Details Loss 1 - 4
vs.
Westminster School
Westminster School Details Win 4 - 1
vs.
Kimball Union Academy
Playing Fields - Compton Family Field Details Win 2 - 1
vs.
Hotchkiss School
Hotchkiss School Details Tie 1 - 1
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Win 6 - 1
vs.
St. Pauls School
Playing Fields - Compton Family Field Details Win 4 - 2
vs.
Suffield Academy
Playing Fields - Compton Family Field Details Loss 1 - 2
vs.
Worcester Academy
Playing Fields - Compton Family Field Details Loss 0 - 3
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Win 4 - 2
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Details Win 3 - 1
vs.
Wilbraham & Monson Academy
Playing Fields - Compton Family Field Details Win 6 - 0
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Details Loss 1 - 2
vs.
Taft School
Taft School Details Tie 1 - 1
vs.
Choate Rosemary Hall
Playing Fields - Compton Family Field Details Tie 1 - 1
vs.
Loomis Chaffee School
Loomis Chaffee School Details Win 2 - 1
vs.
Berkshire School
Berkshire School Details Win 4 - 0
vs.
Williston Northampton School
Playing Fields - Compton Family Field Details Win 1 - 0
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Miss Porter's School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Loss 0 - 1
vs.
Westminster School
Westminster School Details Loss 0 - 4
vs.
Kimball Union Academy
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Win 3 - 0
vs.
Putney School
Putney School Details Win 5 - 0
vs.
Cancelled, Deerfield Academy
Deerfield Academy Details
vs.
St. Pauls School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Win 2 - 1
vs.
Bement School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Win 4 - 3
vs.
Suffield Academy
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Win 2 - 1
vs.
Brattleboro Union High School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Win 6 - 0
vs.
Deerfield Academy
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Loss 3 - 4
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Details Loss 2 - 8
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Details Loss 0 - 7
vs.
Taft School
Taft School Details Loss 0 - 3
vs.
Choate Rosemary Hall
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Tie 1 - 1
vs.
Loomis Chaffee School
Loomis Chaffee School Details Loss 1 - 4
vs.
Putney School
Playing Fields - Compton Family Field Details Win 4 - 0
vs.
Williston Northampton School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Win 3 - 0
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Westminster School
Westminster School Details Loss 1 - 3
vs.
Brattleboro Union High School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Loss 0 - 2
vs.
Bement School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Loss 2 - 8
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Loss 0 - 8
vs.
Cushing Academy
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Tie 2 - 2
vs.
Bement School
Bement School Details Tie 1 - 1
vs.
Keene High School
Playing Fields - Lower Field - 1 North Details Loss 1 - 2
vs.
Brattleboro Union High School
Brattleboro Union High School Details Loss 1 - 6
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Details Loss 1 - 9
vs.
Stoneleigh-Burnham School
Stoneleigh-Burnham School Details Loss 2 - 7
vs.
Choate Rosemary Hall
Playing Fields - McLamore Turf Details Win 2 - 0
vs.
Cancelled, Loomis Chaffee School
Loomis Chaffee School Details
vs.
Kimball Union Academy
Kimball Union Academy Details Loss 0 - 5
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Win 3 - 1
vs.
Mount Institute Ski League (MISL)
Berkshire East Details 2nd of 7 Teams
vs.
Mount Institute Ski League (MISL)
Berkshire East Details 2nd
vs.
Mount Institute Ski League (MISL)
Berkshire East Details Win 1st
vs.
Mount Institute Ski League (MISL)
Berkshire East Details 2nd
vs.
New Englands
Sunday River Details 6th
vs.
Mount Institute Ski League (MISL)
Berkshire East Details 2nd Place (tie with Eaglebrook)
vs.
Mount Institute Ski League (MISL)
Eaglebrook School Details 2nd
# Name Position Class Hometown
Avery Berry 2021 Berlin, MA
Natalie Brooks 2023 Richmond, VA
Nabila Contreras Rodriguez 2022 Santo Domingo
Carra Fitzgerald 2024 Wendell, MA
Lucy Flynn 2021 Dummerston, VT
Isabella "Ella" Gazo 2022 Colchester, VT
Gabrielle "Gabi" Harkless 2022 Toronto
Grace Harvey 2023 North Ferrisburgh, VT
Charlotte Hill 2021 Williston, VT
Aniela Jensen 2021 Palmerston North
Tiana Johnson 2022 Holyoke, MA
Celia Kirk 2021 Weston, MA
Alexie "Sasa" Kolowrat 2024 Prague
Ashley LaCross 2021 Ashfield, MA
Jordan Lafave 2021 Wellesley, MA
Ruth Law 2022 Seattle, WA
Hillary Leeds 2022 Mount Hermon, MA
Victoria Malcolm 2022 Mount Hermon, MA
Sydney May 2022 Erving, MA
Lana Messinger 2023 Chatham, NY
Sophie Michelsen 2022 Exeter, NH
Destiny Montero 2022 Mattapan, MA
Peyton Pettiford-Rowan 2021 Florence, MA
Emaline Relyea-Strawn 2021 Mount Hermon, MA
Julia Rubright 2022 Medford, NJ
Faye Stevens 2021 Bethel, VT
Lily van Baaren 2021 Bernardston, MA
Olivia Weinstein 2022 Northampton, MA
# Name Position Class Hometown
Leilani Aires 2024 Gill, MA
Francesca Babala-Money 2023 Ridgefield, CT
Natalie Brooks 2023 Richmond, VA
Emily Charest 2022 Arlington, MA
Alexa Counter 2023 Barnet, VT
Tianyi "Lisa" Dai 2024 Germantown, TN
Celeste DiLeo 2022 Plainfield, MA
Anisha Dunbar 2024 S Londonderry, VT
Gabrielle "Gabby" Glabach 2023 Bernardston, MA
Isabelle "Bella" Gryczka 2024 Keene, NH
Seoyeun "Jennifer" Han 2023 Jeollanam-do
Nolan Kocsi 2021 Fairfield, CT
Emily LaBelle 2022 Erving, MA
Ruth Law 2022 Seattle, WA
Karla Lazaro 2024 Brooklyn, NY
Kaitlyn Lu 2021 Lexington, MA
Laure Mandiamy 2022 Bronx, NY
Lana Messinger 2023 Chatham, NY
Sophie Michelsen 2022 Exeter, NH
Destiny Montero 2022 Mattapan, MA
Nicha "Bambi" Nandabhiwat 2021 Bangkok
Chau Anh Nguyen 2022 Hanoi
Sophia Slucky 2023 Truckee, CA
Julia Swanson 2024 Charlotte, NC
Krystal Wang 2024 Suzhou
Dzhessika "Jessica" Yan 2023 Hong Kong
# Name Position Class Hometown
4 Chau Anh Nguyen LCB 2022 Hanoi
10 Nadiushka "Nicole" Emmet Mesen ROB 2021 Escazu
13 Linh Dinh CF 2021 Ho Chi Minh
14 Lucinda "Lucie" Brock D 2020 Greenfield, MA
21 Cassandra Tung RCB 2023 Hong Kong
26 Dzhessika "Jessica" Yan CM/GK 2023 Hong Kong
27 Clarese Gardiner M/A 2021 South Deerfield, MA
28 Kaitlyn Lu GK/CB 2021 Lexington, MA
29 Celeste DiLeo RF 2022 Plainfield, MA
30 Francesca Babala-Money LF 2023 Ridgefield, CT
34 Alexa Counter D/M 2023 Barnet, VT
42 Laure Mandiamy LOB 2022 Bronx, NY