athletics-pull-container record

athletics-pull-container master

athletics-pull-container team

Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Top Flight Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 78-30
vs.
Thayer Academy
Thayer Academy Details Win 55-39
vs.
Deerfield Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 70-27
vs.
New Hampton School
Northfield Mount Hermon Details Win 61-48
vs.
Rivers School Tournament, Marianapolis Preparatory School
Rivers School (MA) Details Win 62-54
vs.
Rivers Tournament, St. Andrew's School
Rivers School Details Win 57-52
vs.
Rivers Tournament - Championship Game, Rivers School (MA)
Rivers School (MA) Details Win 55-54
vs.
St. Pauls School
Northfield Mount Hermon Details Win 65-55
vs.
Williams College JV
Williams College Details Win
vs.
St. Andrew's School
Northfield Mount Hermon Details Win 68-44
vs.
Cancelled: Say Yes to Success, New Hope Academy
Monsignor Scanlan High School Details Cancelled
vs.
Cancelled: Say Yes to Success, Bishop George Ahr
Monsignor Scanlan High School Details Cancelled
vs.
Buckingham Browne & Nichols School
Northfield Mount Hermon Details Win 75-25
vs.
Loomis Chaffee
Northfield Mount Hermon Details Win 72-55
vs.
Pomfret School
Pomfret School Details Win 60-34
vs.
Williston Northampton School
Williston Northampton School Details Postponed
vs.
Proctor Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 73-55
vs.
Worcester Academy
Worcester Academy Details Loss 48-36
vs.
Miss Porter's School
Miss Porter's School Details Win 69-36
vs.
Watkinson
Northfield Mount Hermon Details Win 71-50
vs.
Choate Rosemary Hall
Choate Rosemary Hall Details Win 60-42
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Win 56-26
vs.
New England 8 School Tournament Quarter-finals, Hotchkiss School
Deerfield Academy Details Win 61-25
vs.
New England 8 School Tournament Semifinals, Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Win 73-44
vs.
New England 8 School Tournament Final, Choate Rosemary Hall
Northfield Mount Hermon Details Win 70-48
vs.
Tabor Academy
Northfield Mount Hermon Details Loss 54-57
vs.
NEPSAC AA Semifinals, Tabor Academy
Tabor Academy Details Loss 51-60
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Deerfield Academy
Northfield Mount Hermon Details Loss 32-35
vs.
Worcester Academy
Northfield Mount Hermon Details Loss 29-40
vs.
Marianapolis Preparatory School
Marianapolis Preparatory School Details Win 40-36
vs.
Kingswood-Oxford School
Kingswood-Oxford School Details Loss 34-42
vs.
Marianapolis Preparatory School
Northfield Mount Hermon Details Win 26-24
vs.
Miss Porter's School
Northfield Mount Hermon Details Win 41-13
vs.
Kingswood-Oxford School
Northfield Mount Hermon Details Win 42-26
vs.
Loomis Chaffee
Northfield Mount Hermon Details Win 37-11
vs.
Williston Northampton School
Williston Northampton School Details Win 45-28
vs.
Canceled, Kimball Union Academy
Kimball Union Academy Details Canceled
vs.
Choate Rosemary Hall
Choate Rosemary Hall Details Win 56-45
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Loss 36-49
vs.
Worcester Academy
Worcester Academy Details Loss 33-49
vs.
Tabor Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 41-35
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Loss 20-33
vs.
Marianapolis Preparatory School
Marianapolis Preparatory School Details Win 19-17
vs.
Bement School
Deerfield Academy Details Win 24-23
vs.
Stoneleigh-Burnham School
Stoneleigh-Burnham School Details Win 23-5
vs.
Marianapolis Preparatory School
Northfield Mount Hermon Details Win 19-8
vs.
Ethel Walker School
Northfield Mount Hermon Details Win 35-16
vs.
High Mowing School
Northfield Mount Hermon Details Loss 7-27
vs.
Deerfield Academy
Northfield Mount Hermon Details Loss 23-26
vs.
Eagle Hill School
Eagle Hill School Details Win 38-18
vs.
Bement School
Northfield Mount Hermon Details Loss 24-30
vs.
Choate Rosemary Hall
Choate Rosemary Hall Details Win 34-10
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Details Loss 22-35
vs.
Stoneleigh-Burnham School
Northfield Mount Hermon Details Win 35-7
# Name Position Class Hometown
3 Lucy Flynn G 2021 Dummerston, VT
4 Grace Heeps (captain) PG 2019 East Greenbush, NY
5 Silke Milliman (captain) F 2019 Hanover, NH
12 Annabelle Larnard F 2019 Scituate, MA
14 Caroline O'Connor G 2020 Southampton, MA
15 Gina Atwood F 2021 Sewickley, PA
21 Isabella "Bella" Ceseretti (captain) G 2019 Barrington, RI
22 Abigail "Abbie" Grace F 2022 Valatie, NY
23 Patricia "Patsy" Ceseretti G 2019 Barrington, RI
24 Isabella "Ella" Gazo G 2021 Colchester, VT
25 Ashlin Spitzer C 2021 Telluride, CO
33 Celia Kirk G 2021 Weston, MA
# Name Position Class Hometown
1 Michaela Lawyer G 2020 Brattleboro, VT
4 Tate "Tate" Abdow F 2022 Duluth, GA
5 Maya Yamamoto G 2022 Tokyo
10 Thuyen "Angie" Tran G 2020 Ho Chi Minh City
14 Emaline Relyea-Strawn G/F 2021 Mount Hermon, MA
21 Emilia Seaver F 2021 Charlemont, MA
22 Chloe Key F 2021 Dhahran
23 Jada Scotland G/F 2019 Orange, NJ
25 Ngone Fall F 2019 Newark, NJ
33 Oghenemine "Mine" Okoloko C 2019 Lagos
44 Nicha "Bambi" Nandabhiwat G 2021 Bangkok
Jordan Lafave 2021 Wellesley, MA
# Name Position Class Hometown
1 Pei Ying "Megan" Liao G 2019 New Taipei City
2 Jennie Young F 2020 Jakarta
3 Junrong "Laura" Wu G 2020 Loudi
4 Sophie Michelsen F 2022 Exeter, NH
5 Hyo Ryn "Leah" Lee G 2022 Seongnam
10 Oyku "Maya" Nayman F 2019 Istanbul
11 Azhar Kapassova F 2019 Karaganda
12 Tram Huynh G 2021 Buena Park, CA
13 EllaWyn VanderTuig G 2022 Columbia, MO
14 Marina Keator G/F/C 2020 Mount Hermon, MA
15 Olivia Geddes F 2020 Lincoln, MA
24 Gregmari "Greg" de los Santos Mejia G 2019 Lawrence, MA
25 Yuxuan "Betty" Zhang F/C 2021 Beijing
33 Juliana "Jules" Herbert F 2022 Orange, MA