athletics-pull-container record

athletics-pull-container master

athletics-pull-container team

Opponent Date Time Location Advantage Details Result Score
vs.
Roxbury Latin School
Progin Park - Lancaster Away Details
vs.
Putnam Science, Berkshire School
Berkshire School Away Details
vs.
Loomis Chaffee School
Loomis Chaffee School Away Details Tie 1 - 1
vs.
Buckingham Browne & Nichols School
Swarthmore College Away Details
vs.
Lawrenceville School
United Sports USTC Away Details Win 7 - 0
vs.
Putnam Science
Playing Fields - Peller Family Field Home Details Win 4 - 2
vs.
Worcester Academy
Loomis Chaffee School Away Details Win 3 - 0
vs.
Salisbury School
Salisbury School Away Details Win 3 - 0
vs.
St. Pauls School
Playing Fields - Peller Family Field Home Details Win 5 - 0
vs.
Wilbraham & Monson Academy
Playing Fields - Peller Family Field Home Details Win 8 - 0
vs.
Hotchkiss School
Playing Fields - Peller Family Field Home Details Tie 1 - 1
vs.
Avon Old Farms
Avon Old Farms Away Details Win 4 - 2
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Away Details Win 4 - 1
vs.
Kimball Union Academy
Playing Fields - Peller Family Field Home Details Win 5 - 0
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Away Details Win 6 - 1
vs.
Choate Rosemary Hall
Playing Fields - Peller Family Field Home Details
vs.
Suffield Academy
Suffield Academy Away Details
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Away Details
vs.
Deerfield Academy
Playing Fields - Peller Family Field Home Details
vs.
Williston Northampton School
Playing Fields - Peller Family Field Home Details
Opponent Date Time Location Advantage Details Result Score
vs.
Loomis Chaffee School
Loomis Chaffee School Away Details Win 4 - 0
vs.
Cushing Academy
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details Win 7 - 0
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Away Details Tie 1 - 1
vs.
Vermont Academy
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details
vs.
St. Pauls School
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details Tie 3 - 3
vs.
Eaglebrook School
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details Win 7 - 1
vs.
Hotchkiss School
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details Win 3 - 2
vs.
Kimball Union Academy
Kimball Union Academy Away Details Win 4 - 0
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Away Details Win 5 - 1
vs.
Brattleboro Union High School
Brattleboro Union High School Away Details Win 4 - 0
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Away Details Tie 4 - 4
vs.
Worcester Academy
Worcester Academy Away Details
vs.
Choate Rosemary Hall
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details
vs.
Suffield Academy
Suffield Academy Away Details
vs.
Deerfield Academy
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details
vs.
Eaglebrook School
Eaglebrook School Away Details
vs.
Williston Northampton School
Playing Fields - Lower Field - 2 Center Home Details
Opponent Date Time Location Advantage Details Result Score
vs.
Wilbraham & Monson Academy
Wilbraham & Monson Academy Away Details
vs.
Brattleboro Union High School
Playing Fields - Lower Field - 3 South Home Details Win 7 - 0
vs.
Westminster School
Westminster School Away Details Win 7 - 0
vs.
Eaglebrook School
Playing Fields - Lower Field - 3 South Home Details Win 5 - 0
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Away Details Win 2 - 0
vs.
Bement School
Playing Fields - Lower Field - 3 South Home Details Win 4 - 1
vs.
Kimball Union Academy
Kimball Union Academy Away Details Win 5 - 1
vs.
Loomis Chaffee School
Loomis Chaffee School Away Details Win 2 - 0
vs.
Cushing Academy
Playing Fields - Lower Field - 3 South Home Details Win 9 - 0
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Away Details Tie 1 - 1
vs.
Winchendon School
Playing Fields - Lower Field - 3 South Home Details
vs.
Choate Rosemary Hall
Playing Fields - Lower Field - 3 South Home Details
vs.
Cushing Academy
Cushing Academy Away Details
vs.
Eaglebrook School
Eaglebrook School Away Details
vs.
Suffield Academy
Playing Fields - Lower Field - 3 South Home Details
# Name Position Class Hometown
0 Luca "Luke" Berger GK/F 2020 Honolulu, HI
1 Khamari Culcleasure GK/F 2020 Alexandria, VA
2 Rohan "Rohan" Edwards F 2023 Deerfield, MA
3 Alexander "Alex" Vest M 2021 Cumberland, ME
4 Liam Dillon M 2020 Williston, VT
5 Augustine "Augustine" Boadi M 2022 Lakeville, CT
6 Harrison Keator M/D 2021 Lenox, MA
7 Connor "Connor" Bagdon D/M 2020 Sunderland, MA
8 Marcel Awori D/F 2020 Nairobi
9 Keel Brissett M/F 2021 Sunderland, MA
10 Jake "Jake" Williams M/D 2020 Wellington
11 Adham "Adham" Bayoumi M/F 2020 Dubai
12 Eduard "Eddi" Trutayev D 2020 Needham, MA
13 Joey "Joey" Saputo M/F 2021 Montreal
14 Grayson "Gray" Hussey D 2021 Boston, MA
15 Owen Labombard M 2020 Waitsfield, VT
16 Benjamin "Ben" Lantz D/M 2020 Manchester, MA
17 Clemente Arcuch Puig M/F 2020 Santiago
18 Max "Max" Horowitz F 2020 Swansea, MA
19 William "Will" Virden F 2020 Boulder, CO
20 Aidan "Aidan" Reeves M 2020 South Orange, NJ
21 Maurice "Maurice" Pigola D 2021 Schoepstal, Saxony
22 Marcus Kinney F/M 2020 Lake Bluff, IL
23 Caleb "Caleb" Martin D/M/F 2020 Williston, VT
24 Ryunosuke "Ryu" Wajima D/M 2021 Setagaya, Tokyo
# Name Position Class Hometown
1 Kevin "Kevin" Kim M 2023 Seoul
2 Brian Minseok "Brian" Kwak D 2021 Island South
3 Aleksandar "AJ" Beatovic D 2020 Glendale, AZ
5 Do Hoon Kim F 2021 Ann Arbor, MI
6 Moboluwarin "Bolu" Olarinmoye M 2020 Lagos
8 Matthew Weinstein M 2022 Northampton, MA
9 Patrick Thayer F 2021 Northfield, MA
11 Gamaliel "Tejiro" Onosode F 2020 Lagos
12 Alec Nevins D 2021 Chestnut Hill, MA
13 Kai "Kai" Caso D 2021 Yaounde
14 David "David" Barrett M 2023 Longmeadow, MA
15 Quentin Moliterno GK 2020 Pelham, MA
16 Oleg "Oleg" Zabolotnev D 2021 Moscow
19 Alangkarn "Boom" Limprasert 2021 Bangkok
20 Huey "Huey" Miller F 2023 Repulse Bay
21 Daniel Jones D 2020 White River Junction, VT
22 Cheickh Tidiane "Tidiane" Thiam M 2023 Andover, MA
23 Ikhyun "Andrew" Cho GK 2022 Ulsan Metropolitan City
24 Ivan Solzhenitsyn M 2021 Moscow
25 Alden "Alden" Huffman D 2022 Waitsfield, VT
33 Aknazar Janibek M 2020 Almaty
# Name Position Class Hometown
3 Adrian Purba F 2022 Jakarta
4 Alexander "Alex" Jones D 2022 White River Junction, VT
6 Emile "Emiliano" Roth F 2023 Northampton, MA
10 Jasper "Jasper" Graham M 2023 Florence, MA
11 Matthew "Matt" Lam D 2023 Singapore
12 Long "Long" Pham D 2022 Hanoi
13 Minh "Quang" Le M 2023 Hanoi
15 Lucas "Luke" Hrinda D 2022 Deerfield, MA
16 Alex Solano F 2022 Newark, NJ
17 Alexander "Alex" McCullough M 2023 Marblehead, MA
18 Djibril "Djibril" Diaw D 2023 Gill, MA
20 Minh "Minh" Tran M 2022 Ho Chi Minh
21 Mingxi "Harris" Wang F 2022 Alpharetta, GA
22 Eui Jin "Brian" Lee M 2022 Seoul
23 Oliver "Oliver" Barkan GK 2023 West Newton, MA
24 Zuhair "Zuhair" Abidi F 2022 Dhahran Eastern Province
25 Tobias "Toby" Hughes D 2022 Shelburne Falls, MA
31 Gavin Russell D 2022 Lincoln, MA
32 Hung-Ting "Henry" Lin D 2022 Keelung City
Yu-Kuan "Quinton" Huang 2022 Kaohsiung
Minjae "Jaden" Kim GK 2023 Seoul