athletics-pull-container record

athletics-pull-container master

athletics-pull-container team

Opponent Date Time Location Advantage Details Result Score
vs.
Cushing Academy, Eaglebrook School, Deerfield Academy, Bement School, Worcester Academy, Wilbraham & Monson Academy
Deerfield Academy Away Details Win Non-scoring
vs.
Williston Northampton School, Worcester Academy, Suffield Academy
Home Details Win 15 - 50
vs.
Cushing Academy, St. Pauls School, Phillips Academy Andover, Four Rivers Charter School, Loomis Chaffee School, Winsor School, Hinsdale High School
Home Details 4th Place
vs.
Hotchkiss School, Loomis Chaffee School, Taft School
Loomis Chaffee School Away Details Loss 30 - 27
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Away Details Loss 38 - 23
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Away Details Loss 37 - 23
vs.
Choate Rosemary Hall
Home Details Win 15 - 44
vs.
Deerfield Academy
Playing Fields - McLamore Field Home Details Win 21 - 38
vs.
New Englands
Home Details 6th
Opponent Date Time Location Advantage Details Result Score
vs.
Cushing Academy, Eaglebrook School, Deerfield Academy, Bement School, Worcester Academy, Wilbraham & Monson Academy
Deerfield Academy Away Details
vs.
Williston Northampton School, Worcester Academy, Suffield Academy
Home Details Win 15 - -
vs.
Cushing Academy, St. Pauls School, Phillips Academy Andover, Four Rivers Charter School, Loomis Chaffee School, Keene High School, Winsor School, Hinsdale High School
Home Details 5th Out of 7 Teams
vs.
Hotchkiss School, Loomis Chaffee School, Taft School
Loomis Chaffee School Away Details Loss 44 - 18
vs.
Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy Away Details Loss 50 - 15
vs.
Phillips Academy Andover
Phillips Academy Andover Away Details Loss 15 - 50
vs.
Choate Rosemary Hall
Home Details Win 27 - 28
vs.
Eaglebrook School, Deerfield Academy
Playing Fields - McLamore Field Home Details Win 24 - 31
vs.
New Englands
Home Details 7th
Name Class Hometown
Daniyar Aliev 2022 Bishkek
Joseph Bullock 2022 Brookline, MA
Aaron Burstein 2023 Mount Hermon, MA
Seungbin "Alex" Choi 2022 Seoul
Elliot Detjens 2022 Barnstable, MA
Aengus "Gus" Geremia 2023 Great Barrington, MA
Carter Lee 2023 West Cornwall, VT
Robert "Robbie" McKersie 2021 Boxford, MA
Jacob Nevins 2023 Chestnut Hill, MA
Isaac Roth 2023 Northampton, MA
Michael Stanley 2023 Lynnfield, MA
Tyler Unruh 2021 Bryn Mawr, PA
Brandon Yep 2021 Montreal
Name Class Hometown
Erick Chen 2024 Beijing
Gleb Chumakov 2024 Moscow
Deshayne Curley 2024 Newcomb, NM
Oliver Fallon 2021 New York, NY
Gary Huang 2021 Princeton Junction, NJ
Siu Cheung "Matthew" Hui 2024
Sungmin "Matthew" Kang 2024 Seoul
Daniel "Danny" Kennedy 2022 Northfield, MA
Junghoon "Trent" Kim 2023 Seoul
Kei Kiribuchi 2023 "Kawaguchi, Saitama"
Jungsuk "James" Lee 2022 Seoul
Botai Li 2024 Beijing
Guanru "Bruce" Li 2023 Shenzhen
Guanxi "Brad" Li 2023 Shenzhen
Zachary Lotze 2024 Athol, MA
Tomoki Narukawa 2023 Tokyo
Ricardo "Ricky" Paz 2021 Woodhaven, NY
Artem Prokudin 2021 Moscow
Nabeel Raffe 2024 Petaling Jaya, Selangor
Jason Sang 2023 East Lyme, CT
Sami Shalabi 2024 Chung Hom Kok
Yicheng "Ethan" Shen 2024 Hangzhou
Jacob Walker 2022 Northfield, MA
Shuxiang "Jack" Wang 2024 Beijing
Nathan "Nate" Wood 2023 Northfield, MA
Bohuai "Jackson" Xu 2022 Hefei