athletics-pull-container record

athletics-pull-container master

athletics-pull-container team

Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
New York International Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 93-61
vs.
Harvard Club Team
Harvard University Details Win 80-48
vs.
SPIRE Institute
Albertus Magnus Details Win 78-50
vs.
Scotland Campus
Albertus Magnus Details Loss 59-79
vs.
Zero Gravity Tournament, Ridley College
St. Andrew's School Details Win 72-57
vs.
Zero Gravity Tournament, Lee Academy
St. Andrew's School Details Win 110-66
vs.
Scholar Roundball, Perkiomen (Pennsburg)
Babson College Details Win 88-77
vs.
Scholar Roundball, Masters (Dobbs Ferry NY)
Babson College Details Win 113-90
vs.
Basketbull Tournament, Thornlea
South End Community Center Details Win 99-91. OT
vs.
Basketbull Tournament, Vanier
Western New England University Details Loss 73-72
vs.
International Xmas Tournament, Spalding Selection
Kortrijk Details Win 83-67
vs.
International Xmas Tournament, Canarias Basketball Academy
Kortrijk Details Win 78-70
vs.
International Xmas Tournament, TBD
TBD
Kortrijk Details Win 75-62
vs.
International Xmas Tournament, TBD
TBD
Kortrijk Details Win 97-58
vs.
International Xmas Tournament, TBD
TBD
Kortrijk Details Loss 86-75
vs.
Barking Abbey
London, England Details Win 90-69
vs.
Brewster Academy
Northfield Mount Hermon Details Loss 72-63
vs.
Winchendon School
Northfield Mount Hermon Details Win 97-63
vs.
St. Thomas More School
Northfield Mount Hermon Details Win 93-68
vs.
Montverde Prep
Northfield Mount Hermon Details Win 85-78
vs.
Cancelled: Hoop Hall Tournament, Woodstock Academy
Springfield College Details Cancelled
vs.
Williams College JV
Williams College Details Win 104-52
vs.
New Hampton School
Northfield Mount Hermon Details Win 93-85
vs.
Dartmouth Club
Northfield Mount Hermon Details Win 110-85
vs.
Brewster Academy
Brewster Academy Details Win 71-69
vs.
Cushing Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 82-80
vs.
National Prep Invitational, St. Andrew's School
Rhode Island College Details Win 84-63
vs.
National Prep Invitational, BK Rig (Sweden)
Rhode Island College Details Win 82-41
vs.
St. Thomas More School
St. Thomas More School Details Win 68-65
vs.
Bridgton Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 97-58
vs.
New Hampton School
New Hampton School Details Win 98-80
vs.
Vermont Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 100-91
vs.
Proctor Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 122-62
vs.
Bridgton Academy
Bridgton Academy Details Win 86-68
vs.
Hoosac
Hoosac Details Loss 91-87
vs.
Hoosac
Northfield Mount Hermon Details Win 88-66
BYE - NEPSAC Class AAA Quarterfinal
TBD
Details BYE
vs.
NEPSAC AAA Semifinal, St. Thomas More School
Northfield Mount Hermon Details Win 91-79
vs.
NEPSAC AAA Championship, Brewster Academy
Western New England University Details Win 96-85
vs.
National Prep Championship, Scotland Campus
Connecticut College Details Loss 79-69
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Vermont Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 82-17
vs.
Marianapolis Preparatory School
Northfield Mount Hermon Details Loss 53-60
vs.
New Hampton School
New Hampton School Details Loss 62-70
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Win 47-45
vs.
Kimball Union Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 60-34
vs.
Vermont Academy
Vermont Academy Details Win 63-57
vs.
Marianapolis Preparatory School
Marianapolis Preparatory School Details Win 70-47
vs.
Eaglebrook School
Eaglebrook School Details Win 81-46
vs.
Cushing Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 80-64
vs.
Worcester Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 78-44
vs.
Deerfield Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 71-56
vs.
Kimball Union Academy
Kimball Union Academy Details Win 48-42
vs.
Worcester Academy
Worcester Academy Details Win 65-39
Opponent Date Time Location Details Result Score
vs.
Winchendon School
Northfield Mount Hermon Details Loss 38-56
vs.
Worcester Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 42-34
vs.
Deerfield Academy
Deerfield Academy Details Win 46-31
vs.
Westminster School
Westminster School Details Win 56-48
vs.
Eaglebrook School
Eaglebrook School Details Loss 43-74
vs.
Eaglebrook School
Eaglebrook School Details Win 74-23
vs.
Marianapolis Preparatory School
Marianapolis Preparatory School Details Win 46-30
vs.
Cushing Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 66-29
vs.
Winchendon School
Winchendon School Details Loss 33-60
vs.
Suffield Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 66-57
vs.
Loomis Chaffee
Northfield Mount Hermon Details Win 57-36
vs.
Deerfield Academy
Northfield Mount Hermon Details Win 59-34
vs.
Marianapolis Preparatory School
Northfield Mount Hermon Details Win 35-32
vs.
Worcester Academy
Worcester Academy Details Loss 42-51
vs.
Cancelled, St. Thomas More School
St. Thomas More School Details Cancelled
# Name Position Height Weight Class Hometown
1 Christopher Ledlum G 6'6'' 200 2019 Staten Island, NY
2 Brett Hutchison G 5'9'' 165 2021 Orange, CT
3 Gregory Dolan G 6'3'' 185 2019 Williamsville, NY
4 Darius "Roc" Ervin G 5'9'' 165 2020 Brooklyn, NY
5 Avery Brown G 6'1'' 175 2021 Beacon Falls, CT
10 Jack Molloy F 6'7'' 200 2021 Old Greenwich, CT
11 Jackson "Jack" Lerner G 6'6'' 185 2021 New York, NY
15 Berk Metin F 6'7'' 210 2021 Istanbul
20 Michael Jankovich G 6'4'' 185 2019 Dallas, TX
22 Augustus "Gus" Larson F 6'7'' 185 2021 New Canaan, CT
23 Reece Clark G 6'2'' 180 2021 Weston, MA
25 Benjamin "Ben" Callahan-Gold F 6'8'' 0 2020 New York, NY
32 Jake Tavroff F 6'9'' 225 2021 Oceanside, NY
33 Isa Maguire F 6'10' 205 2019 Chicago, IL
34 Brian Bennett F 6'8'' 230 2019 Cornelius, NC
35 Maxwell "Max" Lorca-Lloyd F 6'9'' 200 2019 South Hadley, MA
42 Garrett Kirk G 6'2'' 180 2020 Weston, MA
44 Kekoapookela "Kekoa" McArdle F 6'8'' 215 2021 Pittsfield, MA
# Name Position Class Hometown
1 Milo Magnani G 2021 New York, NY
4 Justin Chen G 2021 Taipei City
12 Shameek "Meek" Hargrave G 2020 East Orange, NJ
13 Alex Ho G 2020 Ho Chi Minh
14 Drake Hunt G 2020 Conyers, GA
21 William "Will" Virden G 2020 Boulder, CO
23 Arda Gulenc G 2020 Istanbul
24 Caleb Little-Poole G 2020 Pittsburgh, PA
25 Jinhyuk "Gabriel" Lee F 2020 Granada Hills, CA
40 Elijah Edwards F 2020 Boulder, CO
41 Kai Brown G 2021 San Diego, CA
43 Rohan Anne F 2021 Hong Kong
44 Otto Luessenhop C 2022 Amagansett, NY
# Name Position Class Hometown
1 Dillon Stone G 2021 Arlington, VA
2 Gavin Russell G 2022 Lincoln, MA
3 Alangkarn "Boom" Limprasert G 2021 Bangkok
4 Hung-Ting "Henry" Lin G 2022 Keelung City
10 Marcus Kinney F 2020 Lake Bluff, IL
11 Ikhyun "Andrew" Cho F 2022 Ulsan Metropolitan City
13 Si Hang "Ronald" Wang G 2020 San Ramon, CA
21 Eric Li G 2021 Calgary, AB
22 Kevin Chen G 2022 Beijing
25 Benjamin "Ben" Van Winkle C 2020 Lithia Springs, GA
31 Zachary "Zach" Key F 2021 Brattleboro, VT
33 Zachary "Zach" Dekker F 2021 Weston, CT
35 Yulun "Winston" Wu C 2022 Irvine, CA